Café Talnet

Uvařte si svou oblíbenou kávu či čaj, pohodlně se usaďte a pojďte si popovídat o zajímavých tématech s kamarády a instruktory z T-kurzů...

Obnovené Café Talnet přináší příležitost nezávazně si online podiskutovat nejen o nabízených tématech. Každé setkání bude mít svého hosta či hosty, kteří představí téma zvolené na konkrétní setkání. Kdokoli z účastníků se může vyjádřit, klást otázky, představit svůj názor. Café Talnet není online přednáškou, není seminářem. Je příležitostí k setkávání účastníků Talnetu a dalších hostů.

Do Café Talnet je možné kdykoli v průběhu přistupovat či odcházet - jako do opravdové kavárny, a také navrhovat další témata, případně přejít do neformálního hovoru, pokud je téma již dostatečně probrané.

Café Talnet se podává čtrnáctidenně každý druhý (a čtvrtý) čtvrtek od 18:30 vždy na stejném odkaze. Alespoň během koronapauzy se budeme snažit tuto pravidelnost dodržet.

Seznam nejbližších témat:

3.12.2020 - Kolektivní fotografická vernisage - pochlubte se ostatním vlastními fotografiemi oblíbených míst, objektů, abstrakcí... které považujete za zdařilé, jinak než na facebooku nebo instagramu. K vernisáži patří průvodní slovo autora, vysvětlení záměru, vyzdvižení zajímavých momentů. Do café můžete přinést i nepublikované fotografie díky sdílení plochy Vašeho PC.

Nepůjde nám o špičkovou uměleckou a technickou kvalitu (i když je vítána), ale o sdílení a povídání nad fotkami.

Prosíme všechny fotografy o přihlášení svých fotek do vernisage přes společné prostředí, abychom věděli, kolik autorů a fotografií bude na programu. Postup: přihlaste se do google classroom tak jako do kurzů, přejděte na "kurz" Společné prostředí, zde ve streamu najdete dokument, kam se zapíšete. Fotografie pak budeme sdílet pomocí sdílené plochy, takže je nebude nutné někam nahrávat.

Těšíme se na Vaše počiny a povídání o nich!

Odkaz do místnosti: meet.google.com/ywy-bwnf-rko

Připravujeme:

Popularizace vědy - jak by měla probíhat komunikace mezi veřejností a vědci?

Proběhlo:

19.11.2020 - Sedm mýtů o Vladimíru Iljiči Uljanovovi (a nejen o něm)

Co víme o otci ruské revoluce? Je to osoba hodná paměti nebo zapomnění? Téma přináší Renée Grenarová, absolventka ruských studií.

5.11.2020 - Jak si užít nemoc, karanténu, lockdown, nebo jinou formu domácího vězení? Jak doma nezešílet a dělat něco pro sebe?

Psycholog Miroslav Litavský se zamýšlí nad současnou situací, ve které se nacházíme ze zcela praktického hlediska.

22.10.2020 Selhala věda v době COVIDU?

Zamyšlení nad úlohou moderní vědy v krizových okamžicích civilizace a v ideologických střetech. Téma přináší Vojtěch Tutr