T-přednášky

Talnet vždy byl, je a bude komunitou lidí, kteří se zajímají nejen o problematiku, která baví je samé, ale jsou zvědaví také na to, co zajímá ostatní. T-přednášky umožňují Talneťákům, instruktorům i lidem mimo Talnet sdílet své vědomosti a záliby, diskutovat o nich s ostatními a ledacos naučit posluchače i sami sebe. A to vše dokonce z pohodlí domova.

T-přednášky probíhají každé sudé útery od 19.00 na meet.google.com/unp-yhny-fkr!

Přijít může každý, kdo má chuť se něco dozvědět. A kdo může přednášet? No přeci každý, kdo chce s ostatními něco zajímavého sdílet! Informace, jak na to, nalezneš v roletce níže.

V případě dotazů se neváhej obrátit na koordinátorku Kateřinu Remišovou.

Láká tě přednášet online? Máš co sdílet? Chceš si to prostě jen zkusit? Co ti to přinese?

Pokud máš něco, o co by ses chtěl(a) s ostatními podělit, nebo máš prostě jen chuť vyzkoušet si přednášení online, dej nám o tom vědět skrze tento online formulář a my pak s tebou dohodneme téma, čas i vše ostatní. Není potřeba mít přesnou představu o čem přednášet ani mnoho zkušeností - se vším Ti totiž pomůže tým Talnetích průvodců. Nemáš co ztratit, můžeš jen získat!

A co přesně ti T-přednáška přinese? Kromě směnitelných talentů a zkušenosti s přednášením online také podporu organizátorů ve formě konzultací & technické i psychické podpory, zpětnou vazbu od těchto průvodců i publika, dále se zlepšíš v komunikaci, vystupování na veřejnosti a systematické práci, naučíš se prát s trémou, rozhodně navýšíš i své odborné vědomosti. V neposlední řadě ale také obohatíš ostatní! A kdo ví, třeba se v publiku ocitne i tvůj budoucí kolega nebo vedoucí, kdo přijde s vysněnou nabídkou...

Pokud tě zajímá, co o T-přednášce říká někdo, kdo ji už měl, tak zde je pár slov od ostříleného přednášejícího Talneťáka Martina Švandy: "Záměrně si pro T-přednášky vybírám témata, o kterých toho zprvu moc nevím. Díky T-přednášce si je zpracuji a ucelím. Naučím se toho tak vlastně mnohem více, než ti, komu to přednáším. Vždy mi udělá radost, že desítky lidí zajímá to, čemu se věnuji. Myšlenkou T-přednášky totiž není, že odborník vysvětluje něco laikovi, ale že jeden Talneťák sdílí s druhým."

Připravujeme

Vybrané otázky dědického práva aneb kdo je připraven, není překvapen

Vít Mužík 9. 3. 2021 od 19.00

Co je po smrti? Odpovědi možná hledá filosofie a teologie, ale právo to ví poměrně přesně. Je závěť obligatorní dokument psaný perem na pergamen při svitu svíčky? Dědické právo, oblast práva soukromého, je určitě téma, o kterém se vyplatí něco vědět. Tato T-přednáška bude pojednávat zejména o vybraných kapitolách dědického práva a o úskalích jeho aplikace, přičemž bude kladen zvláštní důraz na závěť, její formulaci a výklad. V současnosti se s dědickým právem pojí mnoho úskalí, která by zde měla být alespoň částečně osvětlena


Dotazy můžete pokládat už nyní na https://app.sli.do/event/brpmbljf

Kryptoměny

Jakub Jedlinský 23. 3. 2021 od 19.00

Jak přistupovat k problémům

Patrik Štencel 4. 5. 2021 od 19.00

Talnet Robotics - Robot na sbírání puků

Jakub Pánek a spol. 18. 5. 2021 od 19.00


Proběhlo

Záznamy vybraných T-přednášek jsou dostupné ve Společném prostředí Talnetu.