Café Talnet

Uvařte si svou oblíbenou kávu či čaj, pohodlně se usaďte a pojďte si popovídat o zajímavých tématech s kamarády a instruktory z T-kurzů...

Obnovené Café Talnet přináší příležitost nezávazně si online podiskutovat nejen o nabízených tématech. Každé setkání bude mít svého hosta či hosty, kteří představí téma zvolené na konkrétní setkání. Kdokoli z účastníků se může vyjádřit, klást otázky, představit svůj názor. Café Talnet není online přednáškou, není seminářem. Je příležitostí k setkávání účastníků Talnetu a dalších hostů.

Do Café Talnet je možné kdykoli v průběhu přistupovat či odcházet - jako do opravdové kavárny, a také navrhovat další témata, případně přejít do neformálního hovoru, pokud je téma již dostatečně probrané.

Café Talnet se podává čtrnáctidenně každé liché úterý od 19:00 na meet.google.com/unp-yhny-fkr

V případě dotazů se neváhej obrátit na koordinátora Vojtěcha Tutra.

Připravujeme:

2. 3. Jak se Talneťák dostane do start-upu?

Proběhlo:

16. 2. 2021 Inteligence hmyzu

Volně navazující diskuze na téma, které spontánně vyplynulo z online prezentací seminárních prací na Zimním soustředění.

3. 12. 2020 Kolektivní fotografická vernisage

Pochlubte se ostatním vlastními fotografiemi oblíbených míst, objektů, abstrakcí aj. Vernisáží provází Vojtěch Tutr.

19. 11. 2020 Sedm mýtů o Vladimíru Iljiči Uljanovovi (a nejen o něm)

Co víme o otci ruské revoluce? Je to osoba hodná paměti nebo zapomnění? Téma přináší Renée Grenarová, absolventka ruských studií.

5. 11. 2020 Jak si užít nemoc, karanténu, lockdown, nebo jinou formu domácího vězení? Jak doma nezešílet a dělat něco pro sebe?

Psycholog Miroslav Litavský se zamýšlí nad současnou situací, ve které se nacházíme ze zcela praktického hlediska.

22. 10. 2020 Selhala věda v době COVIDU?

Zamyšlení nad úlohou moderní vědy v krizových okamžicích civilizace a v ideologických střetech. Téma přináší Vojtěch Tutr.