T-úterky

T-úterky jsou pravidelné online relace pro Talneťáky, instruktory Talnetu a další hosty. Jejich smyslem je nabídnout příležitost něco se dozvědět, vzájemně se poznat a umožnit kontakt mimo T-kurzy, které probíhají většinou mezi instruktorem a každým Talneťákem zvlášť. T-úterky dávají možnost Talneťákům více se podílet na přípravě i realizaci T-aktivit.

T-úterky pravidelně střídají formu T-přednášky (sudé) a Café Talnet (liché).

T-přednášky

Talnet vždy byl, je a bude komunitou lidí, kteří se zajímají nejen o problematiku, která baví je samé, ale jsou zvědaví také na to, co zajímá ostatní. T-přednášky umožňují Talneťákům, instruktorům i lidem mimo Talnet sdílet své vědomosti a záliby, diskutovat o nich s ostatními a ledacos naučit posluchače i sami sebe. A to vše dokonce z pohodlí domova.

Přijít může každý, kdo má chuť se něco dozvědět. A kdo může přednášet? No přeci každý, kdo chce s ostatními něco zajímavého sdílet! Informace, jak na to, nalezneš níže.

Seznam proběhlých T-přednášek včetně anotací naleznete zde.

Záznamy T-přednášek jsou dostupné ve Společném prostředí Talnetu.

Café Talnet

Uvařte si svou oblíbenou kávu či čaj, pohodlně se usaďte a pojďte si popovídat o zajímavých tématech s kamarády z T-kurzů...

Obnovené Café Talnet přináší příležitost nezávazně si online podiskutovat nejen o nabízených tématech. Každé setkání bude mít svého hosta či hosty, kteří představí téma zvolené na konkrétní setkání. Kdokoli z účastníků se může vyjádřit, klást otázky, představit svůj názor. Café Talnet není online přednáškou, není seminářem. Je příležitostí k setkávání účastníků Talnetu a dalších hostů.

Do Café Talnet je možné kdykoli v průběhu přistupovat či odcházet - jako do opravdové kavárny, a také navrhovat další témata, případně přejít do neformálního hovoru.

V případě dotazů se obrať na organizátory Talnetu.

Seznam proběhlých T-úterků na jaře 2021

Podrobnější anotace k jednotlivým T-přednáškám a Café Talnet jsou k nalezení v Aktualitách a Seznamu proběhlých T-přednášek.

T-úterky Program

Láká tě přednášet online? Máš co sdílet? Chceš si to prostě jen zkusit? Co ti to přinese?

Pokud máš něco, o co by ses chtěl(a) s ostatními podělit, nebo máš prostě jen chuť vyzkoušet si přednášení online, dej nám o tom vědět skrze tento online formulář a my pak s tebou dohodneme téma, čas i vše ostatní. Není potřeba mít přesnou představu o čem přednášet ani mnoho zkušeností - se vším Ti totiž pomůže tým Talnetích průvodců. Nemáš co ztratit, můžeš jen získat!

A co přesně ti T-přednáška přinese? Kromě směnitelných talentů a zkušenosti s přednášením online také podporu organizátorů ve formě konzultací & technické i psychické podpory, zpětnou vazbu od těchto průvodců i publika, dále se zlepšíš v komunikaci, vystupování na veřejnosti a systematické práci, naučíš se prát s trémou, rozhodně navýšíš i své odborné vědomosti. V neposlední řadě ale také obohatíš ostatní! Kdo ví, třeba se v publiku ocitne i tvůj budoucí kolega nebo vedoucí, kdo přijde s vysněnou nabídkou...

A co o T-přednášce říká někdo, kdo ji už měl?

Martin Švanda: "Záměrně si pro T-přednášky vybírám témata, o kterých toho zprvu moc nevím. Díky T-přednášce si je zpracuji a ucelím. Naučím se toho tak vlastně mnohem více, než ti, komu to přednáším. Vždy mi udělá radost, že desítky lidí zajímá to, čemu se věnuji. Myšlenkou T-přednášky totiž není, že odborník vysvětluje něco laikovi, ale že jeden Talneťák sdílí s druhým."

Lukáš Juřica: "T-přednáška pro mě byla jedinečná příležitost. Celkovou volnost ve vytváření přednášky považuji za největší plus. Za druhé největší plus považuji zpětnou vazbu a rady koordinátorky, která je schopná podat takovou pomoc či hodnocení, které jsou pro daného člověka co nejvíce prospěšné. Zpětná vazba byla pro mě velice přínosná a koncipovaná podle mých vlastních požadavků. Jak hluboko člověk chtěl jít, tak hluboko se skutečně šlo, což velice oceňuji. Výsledky rozhodně mluví za své."

Martin Topinka: "Baví mě, že se mohu podělit o to, co vím, s někým, kdo to uvítá. Chci šířit to, co zaujalo mě samotného jinde. Těší mě myšlenka, že si publikum třeba někdy řekne - Aha, to už jsem slyšel od Martina Topinky. Navíc díky T-přednáškám člověk může najít i lidi, které zajímá to samé a s kým lze později spolupracovat. Nemá to vlastně žádné nevýhody - nejhůře to někdo vypně dříve, ale já si z toho vždycky něco můžu odnést. Člověk nemá, co ztratit!"