Zimní soustředění 2013 Zimní soustředění 2013

 

Zimní soustředění projektu Talnet se letos odehrálo ve dnech 24.-27.1 na osvědčeném místě, ve Zderazi u Skutče.

Už první den program zahájila zajímavá přednáška instruktorky Elišky o vývoji nových léčiv, podložená vlastními zkušenostmi. Tím se otevřelo téma spojující  celou čtyřdenní akci - nemoci, léčiva, léky a jejich výzkum.

Druhý den následovaly prezentace seminárních prací, kdy si Talneťáci vyzkoušeli na vlastní kůži, jaké to je, stát před publikem a obhajovat své výsledky. Odpoledne nás mrazivé slunce zastihlo na procházce po okolí, končící v pískovcové rokli Pivnice. V rámci výletu jsme si úspěšně vyzkoušeli i geocaching. Závěrečný výstup po ledem pokrytých žebřících byl adrenalinovým zpestřením pro všechny. Večer pak Nafta (Na fyziku v týmu) prezentovala své výsledky na světových soutěžích a všichni si vyzkoušeli práskání ručníkem a další zapeklité úlohy, se kterými se Nafťáci vypořádali.

Třetí den rozjela instruktorka Verča a po přednášce o farmakách v odpadních vodách se všichni pobavili vědeckým testíkem.  Sobotní odpoledne patřilo vrcholnému bodu programu – simulaci práce špičkových výzkumných týmů, které byly postaveny před výzvu v podobě rychle se šířící neznámé nemoci. Po několika hodinách výzkumu v laboratořích a dvou konferencích navrhly týmy první postupy léčby, a když se imaginární populaci podařilo zachránit, následoval závěrečný raut, na kterém si všichni sdělili své zážitky. A bylo jich hodně – Talneťáci si zkusili pocity výzkumníků, tápajících mezi několika málo indiciemi a příznaky, sestavování modelu nemoci, prezentaci na vědeckých konferencích či žádání o granty.

Aby toho nebylo málo, kromě hlavního programu se stihlo ještě několik testů především pro nováčky, vyprávění o Talnet International, hudební vystoupení či oblíbené deskové hry. Po nedělním obědě jsme unavení a plní nových zážitků nasedli do autobusu a odjížděli s pocitem, že jsme strávili pár skvělých dní ve společnosti skvělých lidí, kteří se od sebe navzájem hodně naučili.

Takže ahoj na Letním soustředění 23.-26.5. 2013!

A příště nám někdo připomene, že máme dát skupinové focení do programu...

Komentáře (pro přihlášené)

Vojtech Tutr
Bylo to supr

Vloženo 19.2.13 10:09.

Nahoru

Doporučujeme Doporučujeme

Letní soustředění Talnetu 2020 - Kapacita soustředění je naplněna

Termín:  sobota   27. 6. - úterý 30. 6. 2020 Místo konání:   Zámek , Spálené...

Jsme sami? Cestování k Proxima Centauri (online přednáška)

Což takhle si zaletět ke hvězdám v okolí a omrknout, jestli tam někde na planetách kolem náhodou...

Kosmonautika 21. století skrze starty raket

Studentská online přednáška 2. 6. od 18:00 na Google Meet Chcete se dozvědět něco o...

Červnové ONLINE T-exkurze

Náhradou za jarní T-exkurze neuskutečněné kvůli koronavirové pandemii nabízíme červnové ONLINE...