Zimní soustředění 2013 Zimní soustředění 2013

 

Zimní soustředění projektu Talnet se letos odehrálo ve dnech 24.-27.1 na osvědčeném místě, ve Zderazi u Skutče.

Už první den program zahájila zajímavá přednáška instruktorky Elišky o vývoji nových léčiv, podložená vlastními zkušenostmi. Tím se otevřelo téma spojující  celou čtyřdenní akci - nemoci, léčiva, léky a jejich výzkum.

Druhý den následovaly prezentace seminárních prací, kdy si Talneťáci vyzkoušeli na vlastní kůži, jaké to je, stát před publikem a obhajovat své výsledky. Odpoledne nás mrazivé slunce zastihlo na procházce po okolí, končící v pískovcové rokli Pivnice. V rámci výletu jsme si úspěšně vyzkoušeli i geocaching. Závěrečný výstup po ledem pokrytých žebřících byl adrenalinovým zpestřením pro všechny. Večer pak Nafta (Na fyziku v týmu) prezentovala své výsledky na světových soutěžích a všichni si vyzkoušeli práskání ručníkem a další zapeklité úlohy, se kterými se Nafťáci vypořádali.

Třetí den rozjela instruktorka Verča a po přednášce o farmakách v odpadních vodách se všichni pobavili vědeckým testíkem.  Sobotní odpoledne patřilo vrcholnému bodu programu – simulaci práce špičkových výzkumných týmů, které byly postaveny před výzvu v podobě rychle se šířící neznámé nemoci. Po několika hodinách výzkumu v laboratořích a dvou konferencích navrhly týmy první postupy léčby, a když se imaginární populaci podařilo zachránit, následoval závěrečný raut, na kterém si všichni sdělili své zážitky. A bylo jich hodně – Talneťáci si zkusili pocity výzkumníků, tápajících mezi několika málo indiciemi a příznaky, sestavování modelu nemoci, prezentaci na vědeckých konferencích či žádání o granty.

Aby toho nebylo málo, kromě hlavního programu se stihlo ještě několik testů především pro nováčky, vyprávění o Talnet International, hudební vystoupení či oblíbené deskové hry. Po nedělním obědě jsme unavení a plní nových zážitků nasedli do autobusu a odjížděli s pocitem, že jsme strávili pár skvělých dní ve společnosti skvělých lidí, kteří se od sebe navzájem hodně naučili.

Takže ahoj na Letním soustředění 23.-26.5. 2013!

A příště nám někdo připomene, že máme dát skupinové focení do programu...

Komentáře (pro přihlášené)

Vojtech Tutr
Bylo to supr

Vloženo 19.2.13 10:09.

Nahoru

Doporučujeme Doporučujeme

Podzimní T-exkurze 2019

Nabídku, která se bude průběžně aktualizovat najdete na  http://www.talnet.cz/t-exkurze

Úvodní soustředění 2019

Termín: 4. – 6. října 2019, Poděbrady   Přihláška k vyplnění - každý účastník vezme...

Otevřeny registrace do T-kurzů

Do ročníku 2019 - 2020 je možné se přihlašovat do upravené nabídky T-kurzů. Přihlášku naleznete...

Letní soustředění 2019

Přihlašování ukončeno. Pokud byste chtěli jet a nestačili jste se přihlásit, kontaktujte Štěpán...