Zimní soustředění 2009 Zimní soustředění 2009

Pár dní poté, co v kurzech skončily online obhajoby, se Talnet vydal jako každý rok na Zimní soustředění – letos do Seče. Odvahu tentokrát sebralo poměrně mnoho nováčků, kteří se odhodlali opustit teplo svého koutku u počítače a vyrazili spolu s námi do únorového počasí. A hlavně do společnosti lidí, kterou do té doby znali pouze z online prostředí…

Hlavním bodem programu byly, jak už to na talneťáckých soustředěních bývá, prezentace seminárních prací. Ty pěkně navázaly na online obhajoby probíhající před soustředěním.

Při prezentaci na živo bohužel nešlo v klidu hloubat a přemýšlet o odpovědích na záludné a netriviální dotazy odborné poroty i ostatních Talneťáků, jako to jde u online obhajob. Bylo potřeba pohotově reagovat a nenechat se zaskočit (a nebo se tak alespoň tvářit), což většina prezentujících dokázala. Časomíra však byla neúprosná, jinak by rozvinuvší se diskuze trvaly až do večera a možná i déle…

Zamrzlá Sečská přehrada a její malebné okolí bylo ideální pro odpolední vycházky, které doplňovaly odborný program a kde jsme mohli provětrat ve svá těla i duše.

Zdálo se jen, že obliba a věhlasnost Seče jako místa pro rekreaci, poněkud upadla…, i když nám pro zimní radovánky posloužila více než dostatečně.

Kromě prezentací a výletů do okolí zbyl čas také na další odborný program a možnost seberozvoje – ať už v rétorice, řešení konfliktů, schopnosti relaxace či toho, jak správně postupovat při měření a minimalizovat chyby. Celým soustředěním nás provázela také hra NOMIC. V té určují pravidla sami hráči, což je na ní zajímavé a odlišuje ji od ostatních her. Její další kolo pokračuje nyní online.

Během závěrečného večera byli odměněni absolventi exkurzí certifikátem a mincí, prezentující za své výkony byli odměněni drobnými dárky například v podobě deskových her, nováčci brožurkou o Talnetu a všichni pak občerstvením a hlavolamem pro zaměstnání nedostatečně zaměstnaných mozků. Velké úspěchy slavila také balónková dekorace.

V neděli nás při odjezdu čekala velká sněhová nadílka, po které jsme sklouzli zase domů – odpočati a natěšeni pro další online setkávání.

– ML –

[nahoru]

Komentáře (pro přihlášené)