Zimní soustředění 2007 Zimní soustředění 2007

Zimní soustředění Talnetu představuje pro Talneťáky vyvrcholení jejich půlroční práce v kurzech. Akce je zaměřena hlavně na prezentace seminárních prací před odbornou porotou (instruktoři kurzů) a před publikem (spolužáci z kurzu i mimo něj). Nechyběl ani nezbytný pohyb na čerstvém vzduchu. Přeci: ve zdravém těle, zdravý duch!

Letošní čtyřdenní soustředění se konalo na začátku března na chatě Webrovka nad Trutnovem. Po úvodním seznámení se a organizačních záležitostech přišel na řadu večer drobných společenských hříček (třeba T-robot) a deskových her. Nováčci neunikli drápkům psycholožky Dáji, která s nimi prošla psychotest osobnosti a stylu učení.

V pátek ráno nastal DEN D – první ze dnů prezentací a obhajob. Ještě že si to někteří vyzkoušeli s instruktorkou Hankou, to jim pomohlo překonat trému a ulehčit kontakt s publikem, které je po celou dobu bedlivě sledovalo a hodnotilo. Pro odbornou porotu bylo hodnocení kvality práce studentů velmi těžké, Talneťáci na záludné dotazy reagovali chytře, jen málokdy se nechal někdo vykolejit.

Během prezentací jsem se dozvěděli spoustu nových informací například o derivátech kůže, o růstu čočky na světle a ve tmě, o typech oblaků, o geometrii časoprostoru, o mezírkách v teorii relativity, jak poznáme, že člověk pil či nepil alkohol nebo jak si vyrobit faraonovy hady v kuchyni.


Přeci jen bylo potřeba někdy rozhýbat ztuhlá těla a vyrazit do okolí na procházku. Ale bez drobných hříček a náročnějších týmových aktivit by to nebylo ono. Tak třeba po seznamovací rozcvičce, museli Talneťáci prokázat, že zvládají základy logistiky a dokáží co nejrychleji přepravit věci z přístavu do základny na Antarktidě. Nebo zvládnout nástrahy evoluce, či se zorientovat v mlze a odolat havajským tanečnicím. Nejzásadnější aktivitou byla příprava cesty týmů do Antarktidy a práce na prezentaci projektu sponzorům. Ti nakonec ochotně podpořili ten nejzajímavější. Pro nezasvěcené je třeba vysvětlit, že Talnet plánuje cestu do Antarktidy, na kterou se musí pečlivě připravit, tedy zatím se vše simuluje.

Po dvoudenním skoro maratonu obě poroty – odborná i z publika – rozhodly a určily nejlepší prezentace. Nedělní dopoledne předávání osvědčení a cen všem úspěšným absolventům kurzů Talnet 2006/07. Navíc si realizační tým Talnetu pro každého Talneťáka připravil překvapení – zeleného plyšového panáčka, do kterého je možné připíchávat absolventské odznáčky.

A pak se všichni naskládali do autobusu a ten je odvezl do Pardubic. Dál už museli každý po své ose. Tak zase online a nebo na letním soustředění.

– Sv –

[nahoru]

Komentáře (pro přihlášené)