Úvodní soustředění 2010 Úvodní soustředění 2010

Na čtyřicet Talneťáků – z toho převážná většina nováčků – se sešlo ve Svatém Janu pod Skalou k úvodnímu soustředění. Ubytování i prostory jsme si pronajali ve Vyšší odborné škole pedagogické, která sídlí v bývalém klášteře.

Program byl nabitý: kromě úvodního seznámení s organizátory i navzájem čas vyplnila instruktáž jak pracovat v online učebním prostředí, testy struktury inteligence, představení instruktorů včetně zajímavých ochutnávek některých kurzů a také blok, kdy zkušení Talneťáci představovali jednotlivé aktivity. Došlo tak na rady, jak psát seminární práci včetně zajímavé ukázky, co se může přihodit na soustředěních, jak se pracuje v NAFTĚ a k čemu jsou dobré T-exkurze.

Druhý večer soustředění zpestřil videopřenos, který mohli sledovat i instruktoři a Talneťáci doma u svých monitorů. A nejen to. Ve hře, nazvané šestý smysl, si mohli také tipovat, jaké odpovědi zvolí účastníci na soustředění. Ačkoli byl přenos připravován za složitých technických podmínek a realizační tým pracoval na takovém úkolu v daném složení poprvé, lze říci, že až na občasné výpadky obrazu, způsobené kapacitou internetového připojení, se celá akce povedla. Těšíme se na další přenosy z akcí Talnetu či jednotlivých kurzů.

Krásné prostředí Českého krasu jsme mohli obdivovat během krátkého výletu i cestou do Berouna na zpáteční spoj. Atmosféru soustředění přibližuje několik fotografií.

Komentáře (pro přihlášené)