TNI2010 Vojtěch Tutr TNI2010 Vojtěch Tutr

V této diskuzi odpovídá na Vaše dotazy Vojtěch Tutr, PR Talnetu.

Zpět na stránku Talnet na Internetu

 

Děkuji

Děkuji za vaše otázky. Pokud budete mít nějaké další dotazy, můžete je položit v sekci "dotazy" tohoto webu. Hezký den Vojtěch Tutr

 

Prezentace Talnetu

Plánuje Talnet nějaké veřejné prezentace toho, co dělá – třeba přímo na školách? Nebo je možné dohodnout se, aby nějaký instruktor přišel k nám na školu a namotivoval děti?

Děkuji za odpověď

Dobrý den. Ještě než

Dobrý den. Ještě než jsem do Talnetu přišel, zkoušely se prezentace přímo na školách. Ale neměly očekávané výsledky. Pokud byste ovšem o takovou prezentaci měli zájem, jistě by bylo možné se dohodnout.

Děkuji za odpověď

Ve škole to promyslíme a určitě se ozveme.

S pozdravem Dana Kozáková

 

Světla

Jak to, že během týdne ani jednou neodpovídala Světla?

Protože je zrovna na

Protože je zrovna na dovolené.

Zelenda

A Zelenda?

 

Angličtina

Má Talnet také nějaké mezinárodní aktivity, kde bych si mohla procvičit angličtinu?

Ano, od roku 2006 se

Ano, od roku 2006 se každoročně pořádá aktivita s našimi partnery. Pro více podrobností doporučuji podívat se na tomto webu na "aktivity" > "mezinárodní aktivity".

 

K čemu potřebuje Talnet

K čemu potřebuje Talnet PR?

Aby se o něm někdo

Aby se o něm někdo dozvěděl, a aby tu byl někdo, kdo se bude věnovat těm, kteří chtějí s Talnetem nějak komunikovat. Ať už se jedná o rodiče, učitele, studenty Talnetu, a také, aby se někdo snažil rozšířovat okruh spolupracujících organizací.

Jakým způsobem oslovujete

Jakým způsobem oslovujete učitele?

Na učitele se hlavně

Na učitele se hlavně obracíme hromadnou korespondencí, která míří na školy. Dále píšeme na weby, které se věnují problematice nadaných žáků, obohacení výuky, prostě tam, kam věříme že aktivní učitelé chodí. Dobrými prostředníky jsou také aktivní Talneťáci.

S jakými organizacemi

S jakými organizacemi spolupracuje Talnet?

Jsou to hlavně fakulty

Jsou to hlavně fakulty vysokých škol, ale také například Mladí debrujáři, již jsem zmiňoval IBM, dále Jihomoravské centrum mezinárodní mobility, a další.

 

Můžou vás také vídat

Můžou vás také vídat účastníci kurzů?

Ano

Kromě fotky na internetových stránkách :-) jezdím také na soustředění či na některé z T-exkurzí.

Takže když se přihlásím

Takže když se přihlásím na exkurze, tak vás mám šanci vidět? To je skvělé!

Jistější je to na

Jistější je to na soustředění ;-)

 

Jste věřící?

Jste věřící?

To je široká otázka.

To je široká otázka. Odpověď na ni by byla poněkud delší a obávám se, že zde na to není prostor. Například pod slovem věřit si můžeme představit velmi různé skutečnosti. Abych se ale nevyhýbal odpovědi: za sebe a v rámci svojí představy víry bych řekl, že ano, i když občas dosti mizerně.

 

PR

Co je to PR?

PR

Zkratka PR – public relations – se používá pro práci s veřejností. U nás se tím myslí propagace v médiích, vzathy se sponzory, partnery, atd.

To má Talnet nějaké

To má Talnet nějaké sponzory? Něco jako ve sportu?

To je náš cíl, aby

To je náš cíl, aby fungoval firemní sponzoring pro lidi nadané třeba na matematiku tak, jak funguje například pro ty, kterým jde dobře hokej. To, že u nás takové věci nejsou zažité, je ale problém, na který naráží spousta sdružení a organizací působících v oblasti péče o mládež, děti, seniory… Talnet je nejdále ve spolupráci s firmou IBM, i když tady nejde o klasický sponzoring, ale spíše o společné projekty, zvýhodněné ceny produktů, atd.

Jak moc je těžké shánět

Jak moc je těžké shánět ty sponzory? Nebo se někdy třeba nabídnou sami?

Nejtěžší je najít na

Nejtěžší je najít na druhé straně partnera, který by měl čas a ochotu naslouchat. Téměř vždy, když na někoho takového narazíme, tak další spolupráce funguje výborně, i když firma třeba nemá prostředků na rozdávání.

Pche...

A jaké asi by z toho měla výhody ta firma, co by vás sponzorovala? Méně peněz na platy?

Výhody jsou různé.

Výhody jsou různé. Hlavní je, aby si jich firma byla vědoma a dokázal je vyhodnotit. Kromě reklamy – a to v případě Talneťáků u velmi specifické skupiny potenciálních budoucích zákazníků – vkládají firmy nemalé úsilí a prostředky na budování pozitivních vztahů se svým okolím, kam podpora projektů tohoto typu bezesporu patří. Důležitá je také možnost zúčastnit se procesu vzdělávání budoucích odborníků, na kterých může firma v budoucnu stavět. Například v USA, ale i jinde je toto zaběhnutý systém spolupráce.

 

Demo Talnetu?

Dobrý den,

bylo by možné si nějak nezávazně vyzkoušet někdy třeba jen práci v nějakém kurzu? Jako nejsem si zrovna jistá, jestli bych to zvládala, tak jako třeba si to aspoň ale zkusit, co kdybych to náhodou zvládala…

Demo ano, ale..

Zdravím. Vyzkoušet si práci v kurzu nezávazně sice není možné. Pokud ti ale jde o to, zjistit, jak náročné problémy se v kurzech řeší, pak lze využít ukázek, které jsou u většiny kurzů. Stačí si rozkliknout "aktivity" a zde pak T-kurzy a jejich popisy. Jinou možností, která není tak náročná je, se přihlásit do jarních T-exkurzí, které jsou kratší než T-kurzy a na ukázku práce v Talnetu celkem dobrá startovní aktivita.

Komentáře (pro přihlášené)