TNI2010 Petr Pudivítr TNI2010 Petr Pudivítr

V této diskuzi odpovídá na Vaše dotazy Petr Pudivítr, instruktor kurzů Astronomie.

Zpět na stránku Talnet na Internetu

 

 

Děkuji za dotazy

Díky moc za dotazy. Kdyby se tu ještě něco objevilo, rád odpovím.

Napsanou :-)

To opravdu vedete všechny

To opravdu vedete všechny kurzy Astronomie sám? Dá se to zvládat?

Dá se to zvládat

Na začátku celého Talnetu jsem měl jeden kurz, kam se přihlásilo tak 10 aktivních dětí. Dnes jsou sice kurzy 4, ale počet přihlášených je asi 6. Díky rozšíření Talnetu na jiné kurzy mi tak ubylo talneťáků.

Tak se to dá stíhat. Hledám ale pomocníka, zatím marně :-)

Kolik kurzů astronomie teď

Kolik kurzů astronomie teď běží?

Běží 4

Nyní běží 4 kurzy – tedy jsou vypsané. Tenhle rok jsem měl otevřené 3 kurzy, do jednoho se nikdo nepřihlásil.

Dobrý den, je mozne rovnou

Dobrý den, je mozne rovnou se prihlasit napriklad do kurzu Astro a modelování 3, aniz bych pred tim absolvoval jednicku a dvojku? navazuji na sebe kurzy nejak? A proc je vlastne dohromady astronomie a modelování – tak odlisné fyzikální oblasti? nebo jen zdánlive? dekuji

Jde to.

Milý Mirku, klidně se přihlas(te) na Astro 3 rovnou. Kurzy na sebe navazují jen volně. Taky jde o věk – středoškolák třeba z druháku by měl asi jít rovnou do Astro3.

Modelování souvisí a nesouvisí. Je možné absolvovat jen půlku kurzu, tedy jen astronomii. Druhou možností je vybrat si v kurzu modelování simulaci něčeho astronomického – problém tří těles, modelování galaxie atd.

Jinak spojení astronomie a modelování vzniklo na začátku celého Talnetu mnoho let zpátky – jiné kurzy nebyly. A od studentů jsme nezaznamenali, že by jim to propojení vadilo – a tak to zůstalo.

Kurzy

Nejsou kurzy astronomie moc tezky? Zajimaji me cerny diry, objevy galaxii a tak, ale nevim, jestli na to nepotrebuju moc matiky a fyziky.

To je otázka :-)

Astronomické kurzy nejsou těžké, vlastně rozšiřují znalosti ze škol. Je pravda, že talneťák potřebuje trochu umět zpracovávat data na počítači.

Ohledně černých děr – tam se kurzy nedostanou. To je spíše otázka na kurz Vybrané kapitoly z teorie relativity nebo Moderní fyzika. Tam se k černým děrám dostanou.

Co

Co děláte, kromě vedení kurzů Talnetu?

Jsem učitel

Kurzy lektoruji jenom část roku po večerech. Takže normálně učím fyziku a matematiku na Gymnáziu Christiana Dopplera. Na něm vedu astronomický kroužek.

Jak se liší astronomie a

Jak se liší astronomie a astrologie?

Dnes už hodně

Pájo, astronomie a astrologie se dnes velmi liší. Astronomie je věda, zatímco astrologie je pokus o předvídání událostí pomocí postavení hvězd – tedy to nemůže být věda. Na MFF fakultě se opravdu astrologie neučí. Dříve si mnozí astronomové jako astrologové vydělávali – ale bavíme se např. o době Jana Keplera.

Komentáře (pro přihlášené)