TNI2010 Pavel Teplý TNI2010 Pavel Teplý

V této diskuzi odpovídá na Vaše dotazy Pavel Teplý, instruktor kurzů Chemie.

Zpět na stránku Talnet na Internetu

 

 

Děkuji za otázky

a těším se, že se potkáme v některém z chemických kurzů v Talnetu. Pavel Teplý

jakou

Jakou byste mi doporučil knihu, kdž mě chemie zajíma, ale ve škole ji zatim nemame. Tak když se chci něco dozvědět napřed, tak s čim bych měl začít?

knížky o chemii

Já osobně bych Ti doporučil asi učebnici pro 8. třídu od Škody a Doulíka "Chemie 8". Nejen, že je velice pěkně (zajímavě) napsaná, ale obsahuje i spoustu obrázků, fotek a vtipných ilustrací. Je to zatím nejlepší učebnice chemie pro základní školy, co jsem viděl :)

Jak poznáte, že má někdo

Jak poznáte, že má někdo talent na chemii? V čem musím být dobrá, abych zvládla kurz chemie v Talnetu?

dobrá otázka :)

Říci o někom, že má talent na chemii není vůbec jednoduché a ani to není mým úkolem (to zkoumají pedagogové a psychologové). Pro mě je daleko důležitější zájem. Pokud někoho chemie zajímá, tak je to ten nejlepší předpoklad pro přihlášení se do některého z chemických kurzů v Talnetu. PS: zítra by měla odpovídat na dotazy Dr. Žáková, která se na rozpoznávání talentu specializuje z psychologického hlediska. Doporučuji zeptat se jí.

Díky za odpověď. Já jsem

Díky za odpověď. Já jsem ale spíš myslela, jestli jako potřebuju něco už umět, když jdu do toho vašeho kurzu chemie? To mi asi psycholožka neřekne. No prostě se bojím, jestli jako tam jsou samí "géniové", tak jestli to zvládnu, protože já teda moc génius nejsem, jenom mě baví dělat pokusy:-) Hezký den!

Pokusy

Když se přihlásím do kurzů, tak mě naučíte dělat nějaké zajímavé pokusy, kterými bych mohl ohromovat své kamarády?

pokusy

Milý Jardo, chemické kurzy a exkurze v Talnetu Tě nejen naučí zajímavé pokusy provádět, ale i rozumět jim a dokázat vysvětlit jejich podstatu :) Vždy je ale nutné dbát na bezpečnost…

Pokusy i doma?

Takze ty pokusy budu treba moct provadet i doma? nebo budu potrebovat pristup do nejake laboratore?

i doma

Možná Tě překvapím, ale i doma se dají provádět zajímavé experimenty. A k tomu také směřují chemické kurzy v Talnetu, aby si Talneťáci zkusili experimentovat v domácích podmínkách. Samozřejmě pouze s bezpečnými látkami :) No a pak v T-ekurzích v laboratoři už se dá vyzkoušet téměř cokoli – pod dohledem zkušených chemiků…

Chemie je všude?

Co znamená to heslo "chemie je všude"? Mě nějak nepřijde, že by mě chemie pronásledovala kromě těch nudných hodin na škole…

Opravdu je všude :)

Milý Ondro, chemie je opravdu všude kolem nás a využíváme ji, často aniž bychom si to uvědomovali. Vezmi např. obyčejný papír (bělený chlorem), oblečení (umělá vlákna – polyamidy, polyestery atd.) a to už vůbec nemluvím o potravinách nebo o biochemických procesech v lidském těle… Zkrátka a dobře chemii potřebujeme a rozhodně umí být i zajímavá :)

Komentáře (pro přihlášené)