Report z Letního soustředění 2012 Report z Letního soustředění 2012

Letní soustředění Talnetu, které přináší kromě prezentací některých seminárních prací také slavnostní zakončení celého ročníku, proběhlo 24. - 27.5. 2012 ve Zdobnici v Orlických horách. Díky organizátorům jsme se přenesli na venkov českého pohraničí 30. let. Podobným směrem byla zaměřena i velká hra s nočním překvapením.

V odborné části programu byl začátek věnován zásadám jak správně prezentovat a jak vést diskuzi. Následovala možnost podívat se blíže na to, jak nás ovlivňují naše emoce. V diskuzi k tomuto tématu se objevilo i mnoho příkladů od zkoušek nebo při učení.

Během zajímavých prezentací jsme se mohli dozvědět, jak se využívá genetiky v genealogii, co můžeme dělat proti paradentóze, jak vypadá Evropa z meteorologických družic, jak se chová kočka domácí, prohlédnout si model oběhu měsíců planety Mars, seznámit se s výsledky zajímavých pokusů se světlem, vyzkoušet doma vyrobený teleskop a nechyběla ani praktická ukázka chemických procesů v potravinách.

Po pěkném výletě, přednášce o novinkách z oblasti vědy a technologií následovalo závěrečné vyhlášení nejlepších prezentací a absolventů.

Tak v září opět nashledanou v T-kurzech a dalších aktivitách Talnetu.

Fotografie: David Wagenknecht

Komentáře (pro přihlášené)