Letní soustředění 2006 Letní soustředění 2006

Letní soustředění se odehrávalo v polozapomenuté krajině středozápadních Čech. Bydlelo se v důkladně zabydlených chatkách a počasí bylo téměř tropické. Letní soustředění tak bylo zaměřeno více na pohyb a hry v přírodě.

soustředění 2006 Talnet soustředění 2006 volný čas

Velmi oblíbenou činností byl volejbal na plážovém podloží. Po bouřce se ovšem jemný písek změnil v tvrdou mokrou hmotu, která však i tak působila na holá chodidla blahodárně.

Celé jedno odpoledne bylo věnováno práci s GPSkami. Naučili jsme se rychle GPS přístroj ovládat a využít různé pokročilé funkce, které nabízí (například jsme zjistili, kdy nejlépe berou ryby).

Talnet soustředění 2006 účastníci soustředění Talnet 2006

Pak přišel na řadu běh s GPSkami spojený s měřením vzdálenosti a průměrné rychlosti. Někteří vyrazili doslova naslepo.

Díky kvalitnímu zametání stop při vyznačování trasy GPS pochodu se některým podařilo zabloudit i do vedlejšího okresu. Na stromě se ovšem přemýšlí s nadhledem.

Večer byl golfový. Nejprve jsme rozvíjeli své teoretické znalosti při napínavé mezinárodní variantě znalostní soutěže Riskuj! A kolem půlnoci přišel na řadu samotný golf. V mnohdy spletitém terénu (les) byly údery náročné, ale i tak se někteří šampióni dostali hravě pod par.

Soustředění bylo příjemnou letní přípravou na prázdniny a v porovnání se zimním soustředěním možná více odpočinkové. Tedy hlavně pro ty, kteří odpočívají aerobním pohybem.

[nahoru]

Komentáře (pro přihlášené)