Geografie II Geografie II

Geografie nabízí řadu pestrých témat. Všechno se do kurzu nevejde, otevřeme pouze několik oken do různých geografických disciplín.
Kladení geografických otázek, získávání informací a dat, jejich organizování a analyzování, závěry – to jsou základní geografické dovednosti.
Problémové úlohy nabízí prostor pro vyzkoušení si naučených geografických technik prakticky, nebo-li řešení konkrétních problémů z geografické praxe. Důraz je kladen na vlastní přístup k řešení problému, výběr vlastního objektu zájmu a prostor pro vlastní tvořivost.


Kurz Geografie II – Z dílny geografa

Geografie II nabízí všem zájemcům nahlédnout do dílny geografa. V sedmi lekcích kurzu jsou představeny základní nástroje a metody, které používá geograf v praxi při své každodenní práci. Podívejte se na některé z nich.

Na základě 2D mapy lze vymodelovat sériové profily – řez údolím vrcholu Barance

Pro vyjádření geografických informací se hodí rozumět tématické kartografii.

Ukázka úkolu: Jaké všechny zobrazovací metody tématické kartografie byly použity pro tvorbu následující mapy počasí v Evropě?

Geografická schémata znázorňují jevy a zachycují procesy v území – hierarchie sídel v jižních Čechách a Pyrenejský poloostrov

V kurzu budou řešeny konkrétní úkoly, které vyžadují užití naučených geografických technik.


A co dál?

Zaujalo vás některé z témat? Máte chuť přijít geografickým problémům na kloub? Ne všechna témata se vešla do této ukázky. Více se dozvíte na vlastní oči v kurzech! Neváhejte se přihlásit :-)

[nahoru]

Komentáře (pro přihlášené)