Den dětí na MFF s MFF ... a s Talnetem 2007 Den dětí na MFF s MFF ... a s Talnetem 2007

Že 1. červen patří dětem, o tom nejsou žádné pochybnosti. Tento exaktní fakt jsme se nesnažili bojkotovat ani my, členové týmu Talnetu, a zapojili jsme se do aktivit pro děti připravovaných Matematicko-fyzikální fakultou Univerzity Karlovy v Praze.

Z místnosti M3, kterou jsme měli k dispozici, se celé dopoledne ozývaly různé záhadné zvuky, alarmem a bubnováním počínaje, ponurou hudbou konče, pobíhaly tu děti v hasičském oděvu a některé odcházely prokřehlé z výletu na Antarktidu. Co že se to tady vlastně dělo?
Inu někteří si vyzkoušeli, jak by byli úspěšní při návštěvě nejchladnějšího kontinentu a jestli by nezmrzli ještě před dosažením základny. Jiní se snažili spasit lidstvo a zneškodnit jedovatý plyn Krakatit, který zamořil laboratoř poněkud výstředního badatele Prokopa. Další si doslova na vlastní kůži zkusili měření pomocí sonaru a modelování rázostroje v programu Interaktivní fyzika.

Účast byla hojná, což jsme poznali nejen díky bonbónům za odměnu, které čile ubývaly z košíčků u jednotlivých stánků. (Nutno podotknout že i v tomto směru jsme se jako tým aktivně zapojili. :-) Občas jsme se v místnosti nám vyhrazené nemohli hnout a prostor byl pouze v zamořené laboratoři, kam se ovšem nikomu jinému než hrdinným zachráncům nechtělo.

Děkujeme Vám všem, kteří jste se zúčastnili Dne dětí na MFF s MFF a s Talentem a doufáme, že jsme Vám připravili příjemné zpestření pátečního dopoledne.

– JH –

[nahoru]

Komentáře (pro přihlášené)