Úvodní soustředění 2013 - report Úvodní soustředění 2013 - report

V Poděbradech (stejně jako vloni) se sešli zkušení Talneťáci s novými, aby ochutnali lázeňského vzduchu, místní skvělou zmrzlinu, ale hlavně aby se vzájemně poznali a zažili něco společně se svými instruktory a s organizátory Talnetu.

Na programu bylo kromě představení Talnetu také seznámení s výsledky Expedice TIS, na kterou se Talneťáci vydali o prázdninách, a která zanechala nejen v nich nezapomenutelné dojmy. Věnovali jsme se také hledání možného cíle pro expedici 2014, která se začne připravovat v jednom z T-kurzů. Druhý den jsme se vžili do kůže badatelů na poli historie a zamysleli se nad událostmi, které se v desátem století odehrály nedaleko Poděbrad - v Libici nad Cidlinou. Vyzkoušeli jsme si práci s různými zdroji a vlastní kreativitu při vytváření hypotéz z indicií, které nejsou kompletní. Kreativní bylo také představení některých z hypotéz ostaním.

Představení instruktorů pojali někteří skutečně zajímavě a tak jsme mohli být svědky menšího workshopu o fluorescenčních látkách v podání Pavla Teplého, instruktora Chemie II. a III., který byl opravdu zajímavý. No řekněte: viděli jste světélkovat banánek v čokoládě nebo Tonic?

Nechyběl prostor pro nejrůznější hry, procházka po okolí a po zakoupení lázeňských oplatek jsme se rozjeli domů.

Komentáře (pro přihlášené)