Zpráva z úvodního soustředění 2011 Zpráva z úvodního soustředění 2011

Svatý Jan pod Skalou a Vyšší odborná škola pedagogická jsou již tradičními místy úvodních soustředění Talnetu. Na něm se nováčci seznamují se zkušenými Talneťáky, s online prostředím, kde budou většinu roku pracovat, s atmosférou v Talnetu, některými instruktory a organizátory. V neposlední řadě pak vzájemně mezi sebou. S tím jsme začali již cestou od vlaku. Malé skupinky dostaly diskuzní témata, do kterých se mohl zapojit opravdu každý. Výsledky diskuzí - vážné i nevážné - pak krátce představili mluvčí skupinek při zahájení programu již ve Svatojanské koleji.

Obvyklá instruktáž a testování zabraly sobotní den, a tak na bližší seznámení s Talnetem došlo po večeři. Představení toho, co se pro všechny chystá obstarali organizátoři i Talneťáci, kteří také dodali své experty do tiskové konference, kde se každý mohl zeptat na to, co ho o životě v Talnetu zajímalo.

V neděli dopoledne následovala exkurze do skanzenu Solvayovy lomy, kde si na své přišli zájemci o techniku, geologii, chemii a krásné rozhledy.

Krásné prostředí Českého krasu jsme mohli obdivovat během krátkého výletu i cestou do Berouna na zpáteční spoj. Atmosféru soustředění přibližuje několik fotografií.

Autorem fotografií je David Wagenknecht

Komentáře (pro přihlášené)