T-kurzy T-kurzy

Motivovaným a zvídavým žákům nabízí tato aktivita možnost dozvědět se v komunikaci s instruktorem více než ve škole a pokládat otázky, na které nenašli odpověď. V každém ze dvou výukových bloků studenti absolvují šest lekcí s úkoly a mohou si zvolit, po kterém bloku zpracují seminární práci pod vedením instruktora. Každý student vypracovává během roku pouze jednu práci podle vlastních preferencí. Vyvrcholením činnosti v kurzech jsou online obhajoby seminárních prací před všemi spolužáky v kurzu a následně i její prezentace na prezenčním soustředění - nebo online pro ty, co se soustředění neúčastní - před odbornou porotou.

Časová náročnost jednoho T-kurzu je 2 - 4 hodiny týdně. Doproručujeme toto brát v úvahu při registraci do vyššího počtu kurzů.

Jak se studuje v T-kurzu
Jak se přihlásit do T-kurzu

 

Komentáře (pro přihlášené)

Novinky z T-kurzů Novinky z T-kurzů

Tým Talnetu vyhrál regionální kolo TMF v Opavě!

Je to tak, tým Talnetu složený ze studentů kurzu Nafta vybojoval vítězství a hlavně postup do celostátního kola TMF.

Účastníci kurzu Na fyziku v týmu sestavili družstvo, vypracovali povinné úlohy a podali přihlášku. Z došlých řešení byl tým Talnetu ohodnocen nejlépe, obdrželi jsme pozvánku na regionální kolo Turnaje mladých fyziků do Opavy na 1. - 2. 2. 2012.

Regionálko se povedlo, všechny týmy byly na dobré úrovni - hezky si zasoutěžili, nováčci se dobře zapojili do týmové práce a atmosféra byla přátelská. Byly to ale také velké nervy a taktizování - odmítání úloh, jednou jsme dokonce odmítali 4 úlohy a snížili si koeficient, ale nakonec se to vyplatilo. Bodové hodnocení bylo následující: Talnet 116,91; Gymnázium Ch. Dopplera 109,87; Gymnázium Opava 97,96. Letošní novinkou regionálního kola bylo započítávání bodů za povinné úlohy k bodům za fyzboje. Fyzboje se konaly dva, soutěž hodnotilo 5 porotců – odborníků z vysokých škol.


Tým Talnetu ve složení: Kuba Doležal, Terka Svobodová, Lukáš Timko, Kuba Vošmera a Tomáš Zahradník

Prohlídněte si Tabulku s výsledky a Diplom.

Gratulujeme!!

V celostátním kole se utkáme s týmy Gymnázia Ch. Dopplera, Gymnázia Cheb a Gymnázia Chomutov. Držte nám palce 12.-13.4. v celostátním kole!