Novinky z kurzu NAFTA Novinky z kurzu NAFTA

NAFTA na T-expedici

Během letní T-expedice 2016 bude pracovat fyzikální sekce. Náplní této sekce bude především...

Fyziklání online - týmová fyzikální soutěž

Baví vás fyzika? Rádi soutěžíte v týmu? Máte rádi jednorázové soutěže? Tak právě pro vás je...

Otevíráme další ročník kurzu NAFTA

Pro ročník 2014 - 2015 byla otevřena registrace do kurzu. Chcete-li se tedy zúčastnit bádáním na...

Přátelské fyzboje

Letošní ročník kurzu Na fyziku v týmu byl završen Přátelskými fyzboji, které se konaly 28. - 29....

Soustředění a prezenční akce Nafty Soustředění a prezenční akce Nafty

K soustředěním obecně

Kurz na fyziku v týmu je specifický tím, že je pro účast v něm velice důležité účastnit se i prezenčních akcí. Zde najdete hrubý popis, jaké akce se konají v průběhu roku. 

Není zcela nutné se účastnit všech setkání, které se konají, ale je potřebné se účastnit co největšího počtu z nich.

Akce v průběhu roku

V letech 2009 až 2011 probíhalo Úvodní soustředění kurzu Na fyziku v týmu v rámci Úvodního soustředění Talnetu s částečně odděleným programem. Od roku 2012 pořádáme svoje vlastní Úvodní soustředění.

Úvodní soustředění se zpravidla koná na přelomu září a října. Na něm se dozvíte, jak budeme v kurzu pracovat, v jakých prostředích, dozvíte se harmonogram kurzu atd.

Dále pak pokračujeme prezenčními setkáními, která se v průběhu roku konají zhruba jednou měsíčně. Bývají to většinou jednodenní akce v Praze na MFF UK v Holešovicích, a to o víkendu. Jedno ze setkání obvykle probíhá v rámci Zimního soustředění Talnetu.

Před účastí na samotné soutěži se obvykle scházíme den předem pro vytvoření plánu na soutěž, procvičení prezentací a doladění drobností. Následuje pak soutěž, která bývá obvykle dvou až třídenní.

Pokud tým připraví úlohy dostatečně kvalitně a má zájem se účastnit i některého ze zahraničních kol, pak se snažíme vždy vyjít vstříc - příkladem je několik účastí na Slovenském národním kole a na Rakouském národním kole, kterému se často říká "Středoevropské", protože je otřevřené účastníkům z jiných států.

Poplatky

Online části kurzu jsou pro účastníky zcela zdarma. Menší účastnický poplatek vybíráme pouze na soustředěních. Prezenční setkání jsou zdarma. Na všech prezenčních akcích se pak snažíme proplatit co největší část jízdného, vždy alespoň 70%.

Aktuální informace

Aktuální informace k akcím se dozvíte vždy v kurzu. Zde najdete reporty z některých akcí, kterých jsme se již zúčastnili a pak pozvánku na Úvodní soustředění kurzu NFT.