Novinky z kurzu NAFTA Novinky z kurzu NAFTA

NAFTA na T-expedici

Během letní T-expedice 2016 bude pracovat fyzikální sekce. Náplní této sekce bude především...

Fyziklání online - týmová fyzikální soutěž

Baví vás fyzika? Rádi soutěžíte v týmu? Máte rádi jednorázové soutěže? Tak právě pro vás je...

Otevíráme další ročník kurzu NAFTA

Pro ročník 2014 - 2015 byla otevřena registrace do kurzu. Chcete-li se tedy zúčastnit bádáním na...

Přátelské fyzboje

Letošní ročník kurzu Na fyziku v týmu byl završen Přátelskými fyzboji, které se konaly 28. - 29....

Seminář Využití soutěží typu Turnaj mladých fyziků při práci s nadanými žáky Seminář Využití soutěží typu Turnaj mladých fyziků při práci s nadanými žáky

Seminář proběhl ve dnech 16. - 17. 11. 2013 na půdě Matematicko-fyzikální fakulty Univerzity Karlovy v Praze. Byl určený primárně pro učitele, kteří se zajímají o práci s nadanými žáky a badatelské úlohy ve fyzice, a současně pro účastníky kurzu NFT, kteří měli ale částečně vlastní program. Hlavní cíle byly představit zajímavost badatelských úloh a ilustrovat jejich využití ve výuce a to zejména na úlohách Turnaje mladých fyziků (TMF).

Na semináři byla představena soutěž TMF, ukázány možné přístupy k řešení 13 úloh z aktuálního ročníku + zadání nějakých dalších historických úloh, proběhla prezentace upozorňující na důležitost rozvíjení prezentačních dovedností a další zajímavé příspěvky.

Materiály, které pro vznikly pro seminář (autoři jsou uvedení bez titulů, úloh jsou číslované dle zadání TMF)

  • Prezentace z ukázkového Fyzboje - Dominika Kalasová - úloha Vikings

Některé prezentace jsme i nahrávali, ale vzhledem k tomu, že primárně byly prezentace pro ty, co se zúčastnili, tak nahrávky nejsou zrovna dokonalé a nejsou ve vysoké kvalitě. Pokud byste ale přeci jen zájem se podívat na některé prezentace, tak můžete na následující

Ze zpětné vazby jsme se dozvěděli, že by byl zájem o to mít ukázky již zpracovaných úloh. Některé se dají najít přímo na stránkách českého TMF a plánujeme zde umístit některé starší texty.