Přínosy pro žáky Přínosy pro žáky

Chceš poznat věci více "na dřeň"? Zkus klást záludné otázky. Máš chuť poznávat modely, které přesněji vystihují realitu? Zkus je navrhnout.

Talnet je výzvou pro lidi, které zajímají nevšední problémy a berou je jako něco, s čím se chtějí inteligentně vypořádat. Talnet znamená síť pro talentované studenty – vlastně jde o skupinu mladých badatelů, kteří se nespokojí s vysvětlením, že něco nějak prostě funguje, ale chtějí vědět "jak a proč".

Talnet je možnost rozvoje a vzdělávání na úrovni odpovídající tvým znalostem a zájmům. Náročnost a hloubku studia si můžeš určovat sám podle svých možností. Máš možnost se taky procvičit v praktických dovednostech, které potom využiješ i v dalším studiu – například v prezentaci nebo psaní odborné práce. Můžeš si vyzkoušet reálné bádání v reálu nebo si sám badatelský záměr připravit a se svými kolegy řešit.

V Talnetu se můžeš setkat jak s lidmi podobných zájmů, kteří mohou porozumět Tvým otázkám, tak s odborníky, kteří to, co Tě zajímá, řeší v praxi. Můžeš se podívat, jak odborníci pracují a jaké nástroje při své práci používají. Talnet Ti pomůže objevit, co Tě doopravdy zajímá a baví. Můžeš začít rozvíjet své schopnosti a konfrontovat svoje názory s instruktory, specialisty z praxe a ostatními studenty. Narazíš na nové zajímavé myšlenky a najdeš inspiraci pro své bádání. Můžeš pak klidně vyvinout novou teorii nebo vědní obor, jestli se na to budeš cítit.

V Talnetu jsou instruktoři Tvými partnery v rozvoji Tvých dovedností. Přihlas se do kurzu, který Tě zajímá, zkus se vypořádat s různými zajímavými úkoly, zkus vypracovat svůj vlastní projekt. Najdi si kolegy do svého výzkumného týmu, ze kterého můžeš časem vybudovat opravdové vědecké pracoviště.

Co mi Talnet dal a vzal? - Martina Fidlerová (účastnice T-exkurzí jaro 2011)

O Talnetu - David Wagenknecht (úspěšný absolvent Talnetu 2005-nyní)

Jak se přihlásit?
Co potřebuješ, chceš-li se přihlásit do kurzu Talnetu? Vyplnit přihlašovací formulář. Součástí formuláře je doporučení k účasti v kurzu Talnetu. Doporučit Tě může Tvůj učitel, rodič, nebo i Ty sám(a). Výhodou je ale přeci jen doporučení od učitele.

Více informací o tom, do jakých aktivit se můžeš v Talnetu zapojit

Komentáře (pro přihlášené)

Doporučujeme Doporučujeme

Letní soustředění Talnetu 2020 - Kapacita soustředění je naplněna

Termín:  sobota   27. 6. - úterý 30. 6. 2020 Místo konání:   Zámek , Spálené...

Jsme sami? Cestování k Proxima Centauri (online přednáška)

Což takhle si zaletět ke hvězdám v okolí a omrknout, jestli tam někde na planetách kolem náhodou...

Kosmonautika 21. století skrze starty raket

Studentská online přednáška 2. 6. od 18:00 na Google Meet Chcete se dozvědět něco o...

Červnové ONLINE T-exkurze

Náhradou za jarní T-exkurze neuskutečněné kvůli koronavirové pandemii nabízíme červnové ONLINE...