Mezinárodní aktivity Mezinárodní aktivity

Mezinárodní aktivity pro účastníky z různých zemí, s názvem Talnet International, jsou součástí nabídky Talnetu od roku 2006. Studenti společně řeší přírodovědné a technické problémy, se kterými se setkávají ve světě kolem nás, i otázky vyplývající ze soužití ve společné Evropě. Pod vedením instruktorů se setkávají v online mini kurzu, společná práce vrcholí na jaře týdenním setkáním v některé z partnerských zemí. Hlavním komunikačním jazykem je angličtina.

Dále připravujeme zahraniční exkurze do DLR pouze pro české studenty v cizím jazyce jako součást základního kurzu robotiky ASURO. Vlastní aktivní návštěvu doplní teoretičtější online úvodní část a závěrečné zhodnocení.

O termínu podávání přihlášek je informováno během roku. Přihlásit se může kdokoliv po vlastním uvážení, zejména s ohledem na znalosti cizího jazyka. Přednost však mají dlouholetí Talneťáci nebo studenti, kteří prokázali patřičnou aktivitu v T-kurzech či jiných aktivitách Talnetu.

Partneři realizovaných aktivit:

  • Grupo Estrella, Spanish Society for the Study of Giftedness of the Complutense University of Madrid, Španělsko.
  • Kubus, neformální sdružení při Deutsche Gesellschaft für das hochbegabte Kind e.V., Německo.
  • Mlady prirodovedci, neformální skupina při Gymnáziu Šrobárova Košice a Univerzity Pavla Josefa Šafárika Košice, Slovensko.
  • DLR, Deutsches Zentrum für Luft- und Raumfahrt e.V., Oberpfaffenhoffen, Německo.
  • The Youth Club of Youth Initiative "Kitu kampu", Talin, Estonsko (s účastníky z Litvy)
  • Neformálna Skupina Homo Universalis, Žilina, Slovensko

_____________­________________________­________________________­__________________

Realizované mezinárodní aktivity:

Talnet International 2014 - GENE-ETHICS - How to become a super(fe)male?

Talnet International 2013 - Discoveries and Inventions

Talnet International – OCEAN & DIVERSITY 2011

Talnet International – REVITAL 09

Talnet International 2008

Komentáře (pro přihlášené)

Novinky z mezinárodních aktivit Novinky z mezinárodních aktivit

Talnet International - závěrečné hektické přípravy

Píšu vám aktuální informaci z jádra hektických příprav na Talnet International.

Aktuální informace jsou, že jsme opravdu změnili partnery a bohužel to nebude tak mezinárodní, jak by to mohlo být, ale aspoň nějaké partnery máme a to Slováky (místo Italů, Estonci zůstávají).

Kvůli různým organizačním záležitostem některé aktivity i podruhé přeplánováváme, ale doufáme, že až se s vámi, účastníky, shledáme, tak bude všechno v nejlepším pořádku a soustředění si pořádně užijete!

Za svou osobu mohu říct, že jsme pořídili ceny (nějaké deskové a podobné hry) pro ty, co budou na setkání nejaktivnější. Ale nikdo nepřijde zkrátka. Alespoň něco (překvapení) dostane každý.

Nemáme teď ani pořádně čas upravit stránky k akci - ale po akci se pokusíme co nejdříve udělat report a zveřejnit nějaké fotky, aby se i ti, co se nemohli zúčastnit, mohli podívat, jak to tam vypadalo a probíhalo.