Mezinárodní aktivity Mezinárodní aktivity

Mezinárodní aktivity pro účastníky z různých zemí, s názvem Talnet International, jsou součástí nabídky Talnetu od roku 2006. Studenti společně řeší přírodovědné a technické problémy, se kterými se setkávají ve světě kolem nás, i otázky vyplývající ze soužití ve společné Evropě. Pod vedením instruktorů se setkávají v online mini kurzu, společná práce vrcholí na jaře týdenním setkáním v některé z partnerských zemí. Hlavním komunikačním jazykem je angličtina.

Dále připravujeme zahraniční exkurze do DLR pouze pro české studenty v cizím jazyce jako součást základního kurzu robotiky ASURO. Vlastní aktivní návštěvu doplní teoretičtější online úvodní část a závěrečné zhodnocení.

O termínu podávání přihlášek je informováno během roku. Přihlásit se může kdokoliv po vlastním uvážení, zejména s ohledem na znalosti cizího jazyka. Přednost však mají dlouholetí Talneťáci nebo studenti, kteří prokázali patřičnou aktivitu v T-kurzech či jiných aktivitách Talnetu.

Partneři realizovaných aktivit:

  • Grupo Estrella, Spanish Society for the Study of Giftedness of the Complutense University of Madrid, Španělsko.
  • Kubus, neformální sdružení při Deutsche Gesellschaft für das hochbegabte Kind e.V., Německo.
  • Mlady prirodovedci, neformální skupina při Gymnáziu Šrobárova Košice a Univerzity Pavla Josefa Šafárika Košice, Slovensko.
  • DLR, Deutsches Zentrum für Luft- und Raumfahrt e.V., Oberpfaffenhoffen, Německo.
  • The Youth Club of Youth Initiative "Kitu kampu", Talin, Estonsko (s účastníky z Litvy)
  • Neformálna Skupina Homo Universalis, Žilina, Slovensko

_____________­________________________­________________________­__________________

Realizované mezinárodní aktivity:

Talnet International 2014 - GENE-ETHICS - How to become a super(fe)male?

Talnet International 2013 - Discoveries and Inventions

Talnet International – OCEAN & DIVERSITY 2011

Talnet International – REVITAL 09

Talnet International 2008

Komentáře (pro přihlášené)

Novinky z mezinárodních aktivit Novinky z mezinárodních aktivit

Talnet International 2013

Talnet International – ať už vám tohle spojení něco připomíná z minulých let nebo jste v Talnetu spíše nováčky, vězte, že je o co stát. Ve dnech 15. – 24. března 2013 se v Lysicích u Blanska bude odehrávat velký boj 3 národů – Češi, Estonci a Italové. Naším revírem budou přírodní vědy, tempo jak jinak než vražedné a protivníkem se může stát snad jen nepřízeň počasí. Talnet International se od roku 2008 stal takřka tradicí a jeho 4. ročník bude v naší řežii, účastníků minulých nezapomenutelných mezinárodních projektů (2008, 2009, 2011).

Co můžete čekat? Zvolili jsme téma: Objevy a vynálezy z historie do budoucnosti. Nejedná se ani tak převtělení T – kurzu z online podoby do fyzické, ale hlavně o příležitost poznat nové přátele, zkusit práci v týmu, ověřit si svoje komunikační dovednosti v angličtině (která je oficiálním jazykem projektu) a v neposlední řadě strávit 10 dní na Moravě získat spoustu zážitků. Můžete se těšit na exkurze, přírodovědné workshopy, sportovní hry, mezinárodní kulturní večer, tematické hry z historicko-vědeckého prostředí, „odborné“ diskuse či závěrečnou party smiley

Pokud Vás předchozí řádky zaujaly, neváhejte se přihlásit, počet míst je bohužel omezen. Nějaké podrobnosti a odkaz na přihlášku najdete na stránce projektu.

David, Domča, Karel, Naty, Simča, Verča