Letní soustředění 2011 Letní soustředění 2011

Na závěr Talnetího roku se tradičně potkali Talneťáci, instruktoři a další autoři odborného i zábavného programu na letním soustředění.

 Ze tří směrů se vlaky s účastníky sjely v Ústí nad Orlicí a odtud se již pokračovalo společně až do obce Plasnice pod Orlickými horami. A začínalo se hned zostra. I na východě Čech si nás totiž našla nehoda ve Fukušimě a tak se všichni zapojili do odstraňování následků havárie. I poté, co došly jodové tabletky, se pokračovalo v chlazení kontejnmentu a nakonec byl požár reaktoru zvládnut.

   

Svoje schopnosti mohli Talneťáci prokázat i při řešení biologické šifrovací hry a při přednášce o ekologii zase rozšířit své znalosti. Další dva dny byly na programu prezentace seminárek a tak jsme se dozvěděli například proč při rychlosti blízké rychlosti světla víko od kanálu nepropadne, zda je pro města lepší kořenová čistírna odpadních vod než klasická, jak se provádí porovnání biodiverzity dvou stanovišť, jak toxický je pro rostliny ibuprofen, co působí na jogurtové kultury a mnoho dalších zajímavostí.

  

Další čas naplnily hry, seberozvíjecí aktivity, výlet a zajímavá přednáška o symetrii v přírodě. Závěrečný ceremoniál pak poslal vzkaz do světa a vyhlášeni byli při něm i nejlepší prezenteři. Zážitků bylo mnoho a tak mohla jedna z účastnic na T-fóru ve vzpomínkách na soustředění napsat:
„Včera jsem byla nakupovat v Kauflandu. U regálu s džusy jsem si vzpomněla, že Kubík (nebo Jupík) má nejlevnější vitamín C a u regálu s jogurty jsem zase vyprávěla o dvou typech tvorby jogurtu. Pak jsem si koupila jogurt Hollandia, regalu s biookurkami jsem se radeji vyhla, abych nedopadla jak Nemka a sla jsem spokojene domu. Cestou jsem si dala pozor, abych neslapla na kanal (co kdby to viko prece jen propadlo). Jen tu korenovou cistirnu hledam v Praze marne."

Komentáře (pro přihlášené)