Aktuality Aktuality

Zahájeny druhé bloky T-kurzů

Zahajujeme druhé bloky online kurzů Talnetu. Do 2.2.2015 je možné se registrovat do těch T-kurzů, které to umožňují. Jejich seznam a informace o nich včetně možnosti studovat odděleně jeden z bloků jsou na http://www.talnet.cz/t-kurzy stejně jako přihláška a instrukce k ní. Účastníky prvních bloků prosíme, aby se hlásili v diskuzi ve společném prostředí kvůli lepší přehlednosti a nevyplňovali znovu přihlášku.

FYKOSí Fyziklání - týmová fyzikální soutěž

Baví vás fyzika? Máte rádi týmové soutěže? Neváhejte a poskládejte až pětičlenný tým na FYKOSí Fyziklání!

Na začátku dostanete několik příkladů do týmu, za vyřešené příklady dostáváte body a další příklady. Tým, který získá nejvíce bodů za tři hodiny soutěže, zvítězí. Na několik nejlepších týmů v každé kategorii čekají knížky a hry a navíc najlepší tým získá sladkou odměnu.

Akce se koná 12. 2. 2015 v Praze. Je možnost zajištění ubytování v hostelu noc před akcí pro nepražáky. Pokud sám na své škole nesložíš celý tým, můžeš se spojit s kamarády z jiné školy (v jednom týmu mohou být účastníci maximálně ze dvou škol).

Registrace je na stránkách akce - hlaste se co nejdřív!

Kompletní pravidla a další informace najdeš na www.fyziklani.cz
 

FYKOSí Fyziklání připravují organizátoři FYKOSu. Soutěž je zaštiťuje ÚTF, KDF a ÚČJF MFF UK. Soutěž vyhlašuje MFF UK. Spoluvyhlašovatelem je MŠMT.

Rozšířena nabídka T-exkurzí

Nově se objevuje pozvánka na Ornitologickou T-exkurzi, kdy se zapojíme do celosvětové akce sčítání zimujícího vodního ptactva a také historicky první historická T-exkurze ve spolupráci s Univerzitou Palackého v Olomouci, jejíž součástí bude novinka: edukativní role-play hra na téma Karibské krize. Pozvánky s odkazem na přihlášky najdete zde  .

Nabídka T-exkurzí pro podzim a zimu 2014

Talnet rozšířil nabídku svých T-exkurzí zejména o příležitosti vyplývající ze spolupráce s Univerzitou Palackého Olomouc. Zde se mají Talneťáci možnost podívat na špičková výzkumná pracoviště a vyzkoušet si jak se pracuje na výzkumu využitelnosti nanotechnologií - na Regionálním centru pokročilých technologií a materiálů, nebo zjistit, jaké jsou novinky výzkumu boje s rakovinou na Ústavu molekulární a translační medicíny Lékařské fakulty Univerzity Palackého v Olomouci.

Další letošní novinkou je antropologická T-exkurze Sběratelé kostí v reálu. V nabídce je též loňská úspěšná Kybernetika na ČVUT nebo stálice mezi T-exkurzemi Chemické experimenty - cesta k poznání chemie. Úplnou nabídku T-exkurzí naleznete na http://www.talnet.cz/podzim-2014

Školy a další kolektivy též upozorňujeme na možnost uspořádání vybraných T-exkurzí právě pro ně. Podrobnosti na http://www.talnet.cz/nabidka-t-exkurzi-pro-skoly-a-kolektivy

Proběhlo úvodní soustředění Talnetu

Na tradičním místě úvodních soustředění - v Poděbradech - se uskutečnilo další, otevírající ročník 2014 - 2015. V nové historii Talnetu se jednalo o nejvíce navštívené soustředění. Všech účastníků bylo 61.

Program se často dělil na různé skupiny podle zaměření: noví Talneťáci, garanti badatelských záměrů na T-expedici, instruktoři, atd. I přesto byla velká část programu společná. Jednalo se o představení všech účastníků, seznámení s tím, co Talnet připravil a dále připravuje za aktivity a velká odpolední týmová soutěž, která zajímavým způsobeb představila zúčastněné instruktory a obory Talnetu.

Významným bodem programu byl pak telemost s představiteli Univerzity Palackého v Olomouci, kteří pozvali Talneťáky na zajímavé T-exkurze a nabídli i další spolupráci. Oblíbeným bodem programu pak byly večerní deskové a společenské hry.

Noví i zkušení Talneťáci zahájili svůj Talnetí rok příjemným setkáním a již se těší na další, jak se ukázalo i v ohlasech na úvodní soustředění. Z hodnocení účastníků citujeme:

"Nejlépe strávený víkend za velmi dlouhou dobu."

"Nenudila jsem se ani chvíli a při tom, co jsem slyšela, se na tento školní rok těším o něco více než předtím."

"Bylo suprové! Pojedu na zimní soustředění a už se těším."

"Na úvodním soustředění se mi velmi líbilo. Na to jak bylo krátké z něho mám obrovské množství krásných vzpomínek a zážitků."

"Moc děkuju, že to děláte, protože je to fakt super a má to cenu :) Bez vás by to nebylo celé možné."

A další...

Prodloužení přihlašování do T-kurzů Talnetu 2014/15

Přihlašování do T-kurzů Talnetu 2014/15 bylo prodlouženo do 5. října 2014! Přihlásit se můžete zde

Talnet International 2014 klepe na dveře

Přes drobné zpoždění v přípravách Talnet International již byla spuštěná on-line příprava a těšíme se na samotné soustředění, které začne již tento pátek!

Talneťáci zpracovávají výsledky T-expedice

Poslední prázdninový týden se letos již podruhé vypravili badatelé z Talnetu zkoumat v oblasti Radnicka vybrané problémy. Letos došlo na astronomii, botaniku, entomologii, genealogii a IT sekce kromě dokumentace také vytvářela modely vybraných astronomických jevů.

Oproti loňsku se počet badatelů téměř ztrojnásobil a navíc se někteří z nich staly garanty, kteří připravovali a vedli badatelské záměry svých sekcí. Výzkum tak byl zcela v rukou účastníků a experti v každé sekci fungovali spíš jako konzultanti než jako vedoucí záměrů.

V současné době garanti zpracovávají výstupy jednotlivých sekcí, připravují se webové stránky a stříhá se video.Již nyní je však jasné podle ohlasů na místě a online vyhodnocení, že letošní T-expedice byla opět úspěšná. Snad i úspšnější než ta loňská.

Prodloužení přihlašování na Talnet International 2014

Prodlužujeme přihlašování na Talnet International 2014 - GENE-ETHICS (How to become super(fe)male?) do 3. 9. 2014! Takže pokud jste přes prázdniny neměli čas, tak teď máte jedinečnou příležitost se přihlásit!

Informace o akci jsou na http://talnet-international.funsite.cz/ stejně jako odkaz na přihlášku.

Dotazy můžete psát mě (karel.kolarZAVINÁČtalnet.cz) či Naty či Simče.

Otevřena registrace do nového ročníku

Online kurzy, díky kterým mohou účastníci komunikovat s experty v dané oblasti i s podobně zaměřenými účastníky, pro nadcházející školní rok otevírá projekt Talnet.

Online kurzy začínají 29.9.2014 a končí v květnu 2015. Díky přihlášení do kurzu se mohou Talneťáci účastnit i prezenčních soustředění, T-exkurzí na zajímavá pracoviště nebo do terénu a dalších aktivit podporujících odborný a osobnostní rozvoj. Jako obvykle nabízíme kromě osvědčených aktivit nějaké novinky. Úplnou nabídku T-kurzů najdete na stránce http://www.talnet.cz/t-kurzy. Přihlášku naleznete na http://www.talnet.cz/web/talnet/prihlaseni.

Nově mezi T-kurzy se objevuje Poznej sám sebe - aktivita určená všem, kdo se chtějí dostat do nadprůměru díky zvládnutí věcí jako vyrovnávání se se stresem, schopnost rozvrhnout si čas při řešení úloh apod.

Úvodní soustředění, které je dobrým vstupem do aktivit Talnetu se koná 26. - 28. 9. 2014. Informace naleznete na http://www.talnet.cz//uvodni-soustredeni-2014-informace .

Je zobrazeno 51 - 60 položek z celkového počtu 258.
Položek na stránku 10
  26