Aktuality Aktuality

Podzimní prázdniny - načerpejte síly!

I v Talnetu máme podzimní prázdniny! Využijte volno k načepání sil a inspirace.
Představte si, kolik zajímavých témat podzim nabízí: 

  • Proč se barví listí? Pozorujte rozpad barviv v listech stromů, nejprve mizí chlorofyly, karotenoidy se drží déle.
  • Jak vzniká městská mlha? Všimněte si, za jaké teploty vzniká. Vodní páry ve vzduchu kondenzují na drobných částicích (prach, exhalace z automobilů).
  • Zvládli jste se přeorientovat zpátky z letního času? Letní čas byl zaveden kvůli úsporám elektrické energie během první světové války (večer jsou lidé aktivnější než ráno). Na podzim čas srovnáváme s pásmovým časem.
  • Viděli jste na přelomu září/října polární záři? Ne? Nevadí. Magnetické pole Země a Slunce se na podzim (a na jaře) propojuje a může docházet ke geomagnetickým bouřím, které podněcují vznik polární záře. Tak třeba příště :-)

Pěkný podzim!!

Ohlédnutí za úvodním soustředěním (2. - 4. 10. 2009)

O prvním říjnovém víkendu (2. – 4. 10. 2009) proběhlo úvodní soustředění nováčků v Talnetu. Útočiště jsme našli v bývalém klášteře, dnešní Svatojánské koleji, ve Svatém Janu pod Skalou. O co přesně šlo a jaké to bylo, se dočtete v reportáži. Pěkné čtení!

Otvíráme kurzy - zahajujeme talnetí rok!

V pondělí 5. října 2009 otevíráme kurzy Talnetu a zahujeme tak nový rok. Letos bylo možné se přihlásit do 20 kurzů z fyziky, matematiky, biologie, chemie, geografie, modelování a programování. Vstup do kurzů najdete na stránce Login. Přejeme hodně radosti!

Úvodní soustředění Talnetu

Úvodní soustředění Talnetu se uskuteční v termínu 2. – 4. října 2009 ve Svatém Janu pod Skalou.

Na programu bude vzájemné seznámení účastníků, seznámení s Talnetem i jeho instruktory, ale především úvodní instruktáž v prostředí kurzů a další odborný i neodborný program. Více informací obdrží přihlášení účastníci do Talnetu po registraci emailem. (Plánujeme také zkrácenou – půldenní verzi úvodního seznámení s prostředím kurzu v Praze a Brně pro ty, kdo se víkendového soustředění nebudou moci zúčastnit)

Těšíme se na vás.

Nabídka jarních T-exkurzí je tu!

Vyrobte si sami solární článek, vydejte se s námi do netradičních pražských zákoutí a odhalte tajemství různých vrstev krajiny, zaexperimentujte si v chemické laboratoři nebo se pojďte blíže seznámit s meteorologickými radary a družicemi!
Více informací o jednotlivých T-exkurzích i online přihlášku najdete zde. Přihlašování je možné do 25. 4. 2010, a tak neváhejte!

Je zobrazeno 271 - 275 položek z celkového počtu 275.
Položek na stránku 10
  28