Aktuality Aktuality

Půlroční práce v kurzech vrcholí

Umíte si doma izolovat DNA? Víte, jak a proč se dělá odsolování vody? Kolik je teoreticky možné sestavit pomocí české abecedy vyslovitelných slov? A nebo jak se od 11. století až do dnešní doby proměňoval pražský Žižkov? Talneťáci už to ví! 

Podzimní blok a práce studentů v kurzech právě vrcholí online obhajobami seminárních prací, které potrvají až do konce ledna. Přehlídka prací všech kurzů a možnost klást dotazy k pracím je pro autory příležitost pochlubit se svým dílem a pro všechny možnost obohatit se o nové poznatky a vyzkoušet si z pohodlí domova odbornou diskuzi.

Vychází 5. číslo informačního bulletinu T-něco

Jak probíhaly T-exkurze, co nového v kurzech a jedna novinka z přípravy na Turnaj mladých fyziků. To je stručný obsah nového bulletinu T-něco, který si můžete přečíst zde .

Chystá se zimní soustředění Talnetu

Jako každý rok bude první pololetí kurzů Talnetu završeno zimním soustředěním. To letošní proběhne ve dnech 4. – 7. 2. 2010 ve Zbraslavicích u Kutné Hory.

Nejočekávanějším bodem programu budou prezentace seminárních prací před odbornou i laickou komisí.

Soustředění se účastní instruktoři a organizátoři aktivit Talnetu, studenti a pozvaní absolventi kurzů. Letos poprvé mohou studenti, kteří budou prezentovat svou práci pozvat na tento bod programu své rodiče nebo učitele.

Podrobné informace o soustředění jsou rozesílány emailem.

T-exkurze: od geologických struktur po buněčnou stavbu

Ve druhém prosincovém týdnu (7. – 11. 12. 2009) se v Talnetu konaly prezenční části T-exkurzí. Máme pro vás T-report!

T-exkurze jsou kombinací online výuky a praktické činnosti v autentickém prostředí odborného pracoviště.
Tradičně jsou T-exkurze realizovány v komorním počtu, aby si toho každý účastník odnesl co nejvíce. Komunikace s instruktorem je tak intenzivnější a samostatně provedené pokusy, či měření jsou samozřejmostí…zkrát­ka člověk si vyzkouší „řemeslo vědce, experta“ se vším všudy.

Report z podzimních T-exkurzí roku 2009

Příprava na Turnaj mladých fyziků v plném online streamu

Ve čtvrtek 17. prosince a v pondělí 21. prosince proběhly Rozjezdy úloh druhého výzkumného bloku v rámci kurzu Na fyziku v týmu. Pro ty, kteří se nemohli uvolnit z předvánočních příprav a dorazit do laboratoře osobně, bylo zajištěno online interaktivní vysílání ze studia Talnet. V kurzech se tak poprvé vyzkoušela oboustranná online same-time komunikace. Věříme, že úspěšný ostrý test přinese další inovace do aktivit Talnetu.

Tým Talnetu přeje pěkné Vánoce a úspěšný rok 2010

Všem svým studentům, příznivcům, spolupracovníkům a partnerům přejeme pozitivní ohlédnutí za končícím rokem a nadějné vykročení do roku nového.

Talnet blahopřeje úspěšným reprezentantům

Na slavnostním setkání s ministryní školství, které se konalo v Betlémské kapli v Praze dne 9.12.2009, byli oceněni studenti reprezentující Českou republiku v mezinárodních soutěžích.
Blahopřejeme všem a zejména těm, se kterými se setkáváme v aktivitách Talnetu, jmenovitě Lukáši Kripnerovi, který byl oceněn za výsledky Středoevropské olympiády v informatice, dále Anh Vu Le Quyovi, který získal na Mezinárodní astronomické olympiádě bronzovou medaili a Jáchymu Sýkorovi, který získal bronzovou medaili na Mezinárodní fyzikální olympiádě.

Na fyziku v týmu - přípravy na Turnaj zahájeny!

V kurzu začal druhý výzkumný blok, který přinesl několik novinek! Víte jaké? Pouštíme se do řešení další „sedmičky“ problémů, spouštíme „tvrdou“ přípravu na Turnaj mladých fyziků a online prostředí stejně jako web kurzu prošel zajímavou proměnou. Sledujte www.talnet.cz/nft.

Nabídka podzimních T-exkurzí je tu!

Vytvořte s námi astrofotografii, prozkoumejte mechorosty pod mikroskopem nebo si pořádně zaexperimentujte v chemické laboratoři. Více informací o jednotlivých T-exkurzích i online přihlášku najdete zde.Přihlašování je možné do 20.11.2009, proto neváhejte!

Vychází 4. číslo informačního bulletinu T-něco

Co přinesl začátek talnetího roku a co se chystá v nejbližší budoucnosti, se dočtete ve čtvrtém vydání informačního bulletinu Talnetu T-něco.

Je zobrazeno 251 - 260 položek z celkového počtu 265.
Položek na stránku 10
  27