Aktuality Aktuality

Přihlašování do T-expedice 2016 prodlouženo

Termín pro přihlašování na prázdninovou T-expedici , která se koná 21. - 27. 8. 2016, byl prodloužen do 13.8.2016 do 24:00.

Chcete-li uzavřít prázdniny smysluplnou aktivitou s podobně zaměřenými vrstevníky, neváhejte a přihlaste se.

NAFTA na T-expedici

Během letní T-expedice 2016 bude pracovat fyzikální sekce. Náplní této sekce bude především rozpracovánía  řešení vybraných úloh ze zadání pro Turnaj mladých fyziků pro následující školní rok. Pro činnost v kurzu je to tedy dobrý začátek. Informace k T-expedici a přihlášku naleznete na http://www.talnet.cz/t-expedice-2016 .

T-expedice 2016

V Talnetu proběhlo schválení badatelských záměrů nadcházející T-expedice 2016. Během prázdnin se tak můžete připojit k badatelským týmům a zúčastnit se přípravy i realizace T-expedice. Podrobnosti včetně přihlášky najdete na http://www.talnet.cz/t-expedice-2016

Nabídka jarních T-exkurzí 2016

Talnet zve na aktuální T-exkurze. První fázi nabídky pro jaro 2016 si můžete zobrazit včetně přihlášky zde

Report ze Zimního soustředění 2016

 O tom, jak jsme si letos užili zimní soustředění Talnetu napsala pál mrazivě vřelých vět Anička :)  Report ze Zimního soustředění 2016

Web T-expedice Radnice 2015

Chcete si připomenout, jaká byla loňská (2015) expedice? Nebo se těšit na letošní? Podívejte se na http://www.talnet.cz/radnice

Prodloužen termín na přihlášení do T-exkurze

T-exkurze Barevný svět mikroorganismů v potravinách, která se koná v Pardubicích se posunuje na 10.2.2016. S tím souvisí také to, že je možné se na ni přihlásit do 1.2.2016. 

Anotaci a přihlášku najdete na http://www.talnet.cz/t-exkurze-zima-2015-16 .

Talnet otevírá nabídku zimních T-exkurzí

Tentokrát se vydáme třikrát mimo Prahu, takže mimopražští mohou vybírat z regionu jim bližšího.

Nabídka včetně přihlášky je zde

Naučte se programovat s Hour of Code

TALNET DOPORUČUJE

Hour of Code se koná v Praze v pondělí 7.12. 2015 na VŠE v rámci projektu Akademie programování organizovaného sdružením Czechitas. Kde zdarma vzdělávají společně s Microsoftem žáky i učitele základních, středních a vysokých škol jak programovat. Pomocí tohoto programu se mohou zapojit jednak školy a zařadit IT do výuky, ale také jakýkoli  jednotlivec pomocí online kurzů.

 

Akce probíhá na popud celosvětové kampaně Houf of Code, která umožní všem si zkusit programovat. Snahou je zapojit studenty, pracující, maminky i tatínky a učitelé a ukázat jim, že IT je zábava a že je lehké začít se věnovat rozvoji technických dovedností. Koukněte na inspirující video.

 

Odkaz na událost an FB najdete zde:https://www.facebook.com/events/111181419248827/ .

Fyziklání online - týmová fyzikální soutěž

Baví vás fyzika? Rádi soutěžíte v týmu? Máte rádi jednorázové soutěže?

Tak právě pro vás je soutěž, kterou pořádá Fyzikální korespondenční seminář MFF UK - a to Fyziklání online.

Týmy mohou být až pětičlenné, řešíte tři hodiny z pohodlí domova (nebo prostě tam, kde budete chtít být - můžete mít i části týmu na různých místech) a můžete i něco vyhrát.

Tak neváhejte a registrujte se! Samotná soutěž se koná 2. 12. 2015 od 17 do 20 hodin středoevropského zimního času. Účastnit se mohou i vaši učitelé (pro starší než středoškoláky má soutěž speciální kategorii a pro středoškoláky z ČR/SR dokonce 3).

Je zobrazeno 11 - 20 položek z celkového počtu 239.
Položek na stránku 10
  24