Aktuality Aktuality

«Zpět

Úvodní soustředění kurzu NFT

Začal nový ročník kurzů Talnetu, což neznamená nic jiného než další úvodní soustředění, kde se nováčci seznámí se základními věcmi ohledně Talnetu, prací ve webovém prostředí a především se svými kolegy, které budou následně potkávat online a na dalších prezenčních setkáních. Letos poprvé - a trochu netradičně - měl své úvodní soustředění i kurz Na fyziku v týmu (NFT).

Toto úvodní soustředění bylo odděleno od zbylých kurzů, neboť NFT má specifický způsob práce a bylo tedy vhodné, aby se členové kurzu kromě běžného úvodního soustředění Talnetu zúčastnili i tohoto, kde se nejen dozvěděli další podstatné informace o tom, co je čeká, ale zároveň již začali pracovat na úlohách z Turnaje mladých fyziků.

Soustředění se konalo 12.-16.10. v Kralupech nad Vltavou. V pátek večer jsme se všichni sešli a mohli jsme začít: seznámili jsme se navzájem a s náplní kurzu. V sobotu ráno se již začalo pracovat na úlohách. Někdo si hrál s vodou, druhá skupinka s papírem a sem tam si někdo zkusil pozorovat zajímavé jevy s polarizačním filtrem. Kdo by to jen řekl, průhledné pravítko rázem hraje všemi barvami podíváme-li se skrz něj pod "správným úhlem" na LCD monitor? A že si řešitelé rozšířili znalosti jen z oblasti fyziky? Ale kdepak! Náplň setkání nebyla jen odborná, ale v některých chvílích i velmi uvolněná. Účastníci si tak zahráli šachy z živými figurkami nebo si "zatancovali", když se naslepo vybíjeli papírovými míčky.

Úvodní soustředění jistě splnilo svůj cíl: začalo práci na úlohách a podnítilo účastníky k řešení problémů. Kromě toho se vytvořil skvělý tým, který to jistě dotáhne daleko!

Komentáře