Aktuality Aktuality

«Zpět

Online obhajoby – přehlídka prací a příležitost diskutovat

T-kurzy právě vrcholí online obhajobami seminárních prací.

Jaké procesy probíhají v potravinách během přípravy kmínové polévky, dezertu Panna cottanebo kuřecích řízků s domácím kečupem a kroketami? Jak se liší hry dospělých koček od koťat? Jak vypadá model oběhu měsíců Marsu? Kde všude se ve vesmíru nachází voda a co to znamená? Jak se využívá v lékařské praxi genová terapie?

Podobné otázky a mnoho dalších momentálně řeší Talneťáci, instruktoři i facilitátoři v kurzech, kde právě probíhají online obhajoby seminárních prací, které letos účastníci kurzů vytvořili. A přehlídka je to opravdu zajímavá!  Je to vlastně vyvrcholení celoroční práce studentů a pro mnoho z nich šlo o první pokus napsat ucelený odborný text. Všechny seminární práce jsou dostupné napříč kurzy pro všechny studenty, kteří k nim mohou klást své dotazy a diskutovat nad nimi.

Ukázka témat seminárních prací:

Co jsou to online obhajoby?

Na výukový blok s lekcemi a úkoly navázalo období individuální práce na vlastním projektu (seminární práci) na téma, které si studenti sami vybrali nebo jim ho navrhli instruktoři, kteří zůstali i po skončení lekcí k dispozici ke konzultacím.

V online obhajobách jsou práce studentů online zveřejněny ostatním spolužákům v kurzu, kteří mají společně s instruktory možnost klást autorovi práce dotazy. Ten na ně musí odpovědět a obhájit si svůj názor a výsledky práce.

Takováto přehlídka prací všech kurzů napříč obory a možnost klást k pracím dotazy je pro autory příležitost pochlubit se svým dílem a pro všechny možnost obohatit se o nové poznatky a vyzkoušet si z pohodlí domova odbornou diskuzi. Online obhajoby budou probíhat až do 5.5.

Komentáře